Музичні інструменти

За формою і призначенням музичні інструменти є досить різноманітними і свідчать про самобутню культуру буковинців.

До струнних інструментів, що були розповсюдженні в краї, належать скрипка, цимбали, бас, контрабас. Народна скрипка сформувалась в кінці ХV – на початку ХVІ ст. цимбали теж були одними з найдавніших музичних інструментів.

До духових народних інструментів, що набули поширення серед буковинців, належать сопілки, денцівки, телинки, флояри. Сопілка – це дерев’яна цівка, виготовлена з бузини, берези, калини, ліщини або верби із кількома дірками зверху. Сопілку, в якої губник (пищок) закладений притесаним денцем з готовим свищиком і випаленими шістьма дірками зверху, називають денцівкою. Аналогічна сопілці, але більша за розмірами флояра (флоєра), довжина якої досягає іноді до 1 метра. Її виготовляють з ліщини або клокічки.

Телинка (теленка) – сопілка, виготовлена з кори ліщини або кори свіжої верби. В ній губник закладений денцем, а голос модулюється закриванням та відкриванням пальцем глухого кінця цівки.

Серед духових інструментів виділяється своєю довжиною (до 3-ох і більше метрів) гуцульська трембіта. Це - дві з’єднані смерекові половини, які утворюють суцільну трубу з розширеною (до 0,6м) нижньою частиною – голосницею. Цей інструмент має особливу повагу серед горян. В Буковинських Карпатах її використовують під час похоронів, коли померлого проводжують від 1 до 4 трембітарів. Вправлялись у грі на трембіті влітку, під час випасання худоби на полонинах. Крім дерев’яної, на Путильщині зустрічається й «ходова» або «кручена» трембіта, виготовлена з цинкової бляхи. Популярним гуцульським народним музичним інструментом є дуда (коза, бордюг), яка складається зі шкіряного міха та трьох дерев’яних цівок.

До ударних інструментів, поширених на Буковині, належать бубон, решітко. Зовсім окрему групу, так званих губних, становить дримба, що побутує в гірських районах краю, яку виготовляли місцеві ковалі з заліза у вигляді овалу з вузенькою сталевою листівочкою.

Під час танців, народних гулянь, на весіллях традиційно популярними є ансамблі троїстих музик, до складу яких входять скрипка, цимбали, бубон. У гірський місцевості як додатковий інструмент використовують сопілку. Особливо славились своїми троїстими музиками села Глини ця і Шипинці.

Играть в покер fvrazved.ru/igrat-v-poker.